Výhra A-čka na závěr

08.04.2018 19:42

Neděle 8.dubna a poslední zápas  KSZ. Ačko zajíždělo do oblasti oplývající mlékem , strdím a slivovicí tedy do Vlčnova k zápasu s jejich béčkem. Soupeř byl oslaben  o několik  opor, které plnily své povinnosti v dresu druholigového ačka.  Konečný výsledek 5:3  pro nás.  Jako vždy hned na úvod vyrovnal stav na 1:1 David Prachař, následován svým otcem Mojmírem. Nezklamali kluci z Holešova a po dvou remizách na  třetí a šesté šachovnici bylo rozhodnuto. Matlou zápasu byl vyhlášen zástupce kapitána viz níže.

Prachař David

David hned od začátku partie s černými útočil. Nejprve svázal dámou a střelcem soupeřova koníka na c3 a následně na otevřeném sloupci g zaútočil věží na soupeřova krále. Ani jsem nepostřehl , jak získal dámu za věž, ale o partii bylo rychle rozhodnuto. Spolu s Radkem Zajíčkem s 6,5 body nejproduktivnější hráč mužstva.

Prachař Mojmír Z

Mojmír nenechal nic na náhodě,  ve střední hře rozbil pěšcovou strukturu černého. Získal nejen pěšce, ale i rozhodující iniciativu spojenou s útokem dámy na královském křídle.

Sas Roman Z

Romanovi to dneska nevyšlo. Upřímně já jsem nepostřehl, kde se partie zlomila, takže nemohu hodnotit. Nevadí.

Krejčí Petr Z

Petr dnes nechtěl přerušit tradici remis v tomto ročníku a tak si připsal sedmou i ve Vlčnově.

Nezdařil Miroslav

Kdo má depresi z šachů ať si přehraje moji dnešní partii. Určitě se nasměje a řekne si ,že to tak špatně nehraje. Partii uvedu na konci zprávy.   Osmý  tah a  mám o střelce víc . Při cestě zpět se dokonce ve vozidle uvažovalo o tom, že mě vysadí na Bumbálce ať to do Střílek k vozidlu  dojdu pěšky. Soupeř si remis zasloužil za bojovnost.

Zajíček Radek H Z

Asi nejzajímavější partie dne. Radek se dostal pod nesmírný tlak, ze kterého našel východisko bez ztráty materiálu a nakonec s pěšcem navíc získal pro mužstvo celý bod. Humorné bylo, jak po rezignaci Petra Kadlčíka se rozpoutala vášnivá diskuze a ukázky jak to měl bílý hrát. Jdu ven Radek cigárko a úsměv. A tak to má být.

Vymětal Milan H Z

Milan vytvořil soupeři na d6 slabinu a začala bitva jak jí přetavit do rozhodující výhody.Černopolní střelci , na každé straně věž a náš borec má o pěšce víc. To je živá  voda na Milanův herní styl. Za stavu 4:3 pro nás získal pátý bod.

13

Vše podstatné rozebereme na závěrečném setkání dne 21.4.2018, kde bude předložena zpráva za tuto sezonu. Děkuji za účast a reprezentaci ve Vlčnově.

Pavelčík

1.d4 d5 2.c4 Nf6 3.Nc3 Bf5 4.Qb3 b6 tak to je již chyba  5.cxd5 e6 nad e4 přemýšlím20 minut a stejně to nezahraji  6.dxe6 [6.e4 Nxe4 7.Bb5+ c6] 6...Bxe6 7.Qd1 z heslem pěšec dobrý  7...Bb4 samozřejmě hrubka  8.Qa4+ Qd7 9.Qxb4 Nc6 3,0 pro bílého  10.Qb5 a6 11.Qa4 0–0 vůbec jsem nepochopil proč ne Jxd4  [11...Nxd4 12.Qxd7+ Bxd7 13.Kd2 Bf5] 12.e3 b5 13.Qd1 Rfe8 pohoda klídek tabáček výhoda +5,00 14.Nf3 Bg4 15.Be2 b4 16.Na4 Ne4 17.0–0 Qd5 a počítám dalších 40 minut  18.Bd2 Re6 19.Re1 [19.h3 Bxh3 20.gxh3 Qf5 21.Kh2 Rh6 22.Ng1 Nxf2] 19...Rh6 20.Ne5 zoufalost a na hodinách mám 12 minut do konce  20...Bxe2 21.Rxe2 Nxe5 22.f3 Nxf3+ 23.gxf3 Ng5 na hodinách 5-6 minut a soupeř potřetí nabízí remis určitě si ji zasloužil že to nevzdal . Bílého po Kh1 výhoda 2,8 ale hledejte v takové tísni správné tahy. [24.Kh1 Qxf3+ 25.Rg2 Qd5 26.Nc5]