Turnaj v Bezměrově

06.09.2010 09:54

Bezměrovský rapid – Memoriál Tomáše Baštice

Minulou sobotu 4.9.2010 se uskutečnil v Bezměrově tradiční turnaj v rapidu, na kterém se sešlo celkem 63 hráčů z toho 20 účastníků mělo Elo nad 2000. Zborovice reprezentovala výprava 5 šachistů, Mojmír Prachař, Jirka Indrák, Honza Svašek, Vlastik a Míra Nezdařilovi.. O překvapení nebyla nouze i když v konečném pořadí mohli někteří naši šachisté dosáhnout lepších výsledků.

Míra Nezdařil : zasloužil se o obrovské překvapení a to hned v prvním kole, kdy porazil s bílými čtvrtého nasazeného FM Vránu / 2307/, který díky této prohře skončil pouze na 4 místě,  v turnaji již neprohrál. Po tomto vítězství Míra hrál již v jakési eufórii a se 3 body skončil na 36 místě škoda.

Mojmír Prachař : porážel soupeře s nižším elem bez problémů ale nikterak neoslnil při těžších soupeřích. Za zmínku stojí pěkná remis z M.Bačákem /2076 / a se 3,5 body skončil na 32 místě , měl určitě navíc .

Honza Svašek : získal z našich hráčů nejvíce bodů a to zásluhou pěkných výher nad těžkými soupeři Fridrichem /1839/ a pí.Blumelovou /1991/ a se 4 body skončil na velmi hezkém 28 místě.

Vlastik Nezdařil : byl na turnaji poprvé a rozhodně nezklamal, velmi pěkně remizoval s Látalem /1796/ a slabší soupeře velmi rychle přehrával . Získal celkem 3,5 bodu a 34 místo ve středu startovního pole je jistě úspěchem.

Jirka Indrák: hrál sebevědomě i když mu stále dělá problém dodržet časový limit 20 minut na partii. Získal cenné 2x půl body s Pospíšilem /1709/ a M.Nezdařilem /1812 / a se 3 body obsadil 46 místo.

Turnaj byl skvěle organizován , jasným vítězem se stal IM Vojtěch Plát ./2415/ se 6,5 body .