Smolná prohra B-čka na Rusavě

13.12.2015 19:10

V posledním letošním kole jsme jeli hrát na vzdálenou  Rusavu. Ve svých hodnoceních po zápasových se vždy snažím najít pozitivum i u hráčů, kterým se o víkendu nedařilo. Málo kdy kritizuji a snažím se kluky povzbudit. Tentokrát to bude jinak. To co předvedl náš tým až na Karla bylo deprimující. Asi jsme po třech vítězných zápasech tuto ledovou sprchu potřebovali. Sice 9 bodů je skvělých, ale prohrát zápas kdy jsme jasně měli navrch je trestu hodné.

ZLÁMAL Michal (Z)

1672

0

-

1

1836

ŠTENCEL Karel (H)

 

Karel ve skandinávské,  rozehrál partii s přehledem. Ve střední hře dosáhl výměny, že měl dva střelce proti věži a na obou stranách byly ještě dámy. Následně vedl o celou figuru a s přehledem partii dohrál. Standardně výborný výkon.

VACULÍK Petr (Z,H)

1846

½

-

½

1811

NEZDAŘIL Miroslav (Z,V)

 

A kde mám začít kritizovat než u sebe. Soupeř zahájení takříkajíc nezvládl a po chybě jsem sice neměl materiál navíc ale postavení 1,5 pro mě. Dopouštím se chyby jako minulou neděli v KSZ. Po dvou našich remisách a jasně vyhraných pozicích na 2,3,a 7 šachovnici jsme se dohodli na remize. Soupeř sám uznal, že stojí velmi špatně. Omlouvám se.

KRAJCAR Pavel (Z,H)

1722

1

-

0

1601

POLIŠENSKÝ Jan (Z,H)

 

To že Honza měl figuru navíc a v závěru zcela školácky prohrává jasnou pozici, byla jenom další rána. Mám tu pozici, ale radši ji nebudu ani zveřejňovat.

DVOŘÁK Miroslav (H)

1485

½

-

½

1494

NEZDAŘIL Vlastimil

 

Vlastik deset způsobů jak ukončit soupeřovo trápení a on si nechá dat dámou na g6 věčný šach.

RŮDL Karel (Z)

1271

½

-

½

1485

NEZDAŘIL Radek

 

Před měsícem v Krajské soutěži Radek si nechá vzít pěšce na f7 se známým odskokem. Dnes si toho pěšce nechal vzít stejným způsobem na f2 a být jen o trochu silnější soupeř tak do 20 tahu byl konec.

BÍLEK Miroslav (Z)

1527

½

-

½

1516

INDRÁK Jiří (Z)

 

Jirkovu partii si přehraji, podle mě ten jezdec v koncovce byl lepší.

 

MIKULČÁK Jaroslav (Z)

1601

1

-

0

1529

ŠEBESTÍK Roman (Z)

ŠEVČÁK Miroslav (Z)

1694

1

-

0

1565

KUCIÁN Jaromír (Z)

 

Nezvládnutí střední hry, pozice s jasnou výhodou soupeřů a zaplať pánbůh jsem odjel do Brna a neviděl konec. .

 

Takže kluci přes svátky si dáme oddech od vážných partií, na Štěpána si zablicáme a 17 ledna kdy hostíme Litenčice si napravíme reputaci. Přeji Vám příjemné prožití svátků vánočních, osobní pohodu, hodně zdraví  a šachového nadšení.

Míra Nezdařil 

—————

Zpět