Chaloupka Open

28.06.2017 12:09

V sobotu 17.června 2017 se odehrál tradiční turnaj Chaloupka Open na chalupě u Mirka Nezdařila. Letos to byl již 12 ročník. Celkem se do turnaje přihlásilo 13 hráčů jak z našeho oddílu, tak i ze Slavie Kroměříž, ŠK Holešova  a ŠK Sulimova.

Zahájení turnaje mělo sváteční ráz. V tomto roce slaví kulaté narozeniny hned tři naši kamarádi. Karel Foltýn 50 let a mezi šedesátníky se zařadili Petr Krejčí a Vlastimil Nezdařil. Všem byly předány z rukou pořadatele turnaje a předsedy oddílu Mojmíra Prachaře pěkné upomínkové předměty. Oslavenci nám připravili bohaté pohoštění ve formě výborného guláše, sladkostí a na závěr pikantního grilu. Vše bylo završeno pivečkem ze sudu a výbornou slivovicí. Po celou dobu se o nás perfektně starali dvě asistentky manželka s dcerou pořadatele Mirka, Ilonka a Markétka  a u pípy a grilu kraloval  jeho bratranec Vašek Nezdařil.

I když počasí nám moc nepřálo na šachovnicích se rozhořely nekompromisní boje. Ve dvoukolovém klání měli nejrychlejší ruku, reakce ale i trochu štěstí :

Obhájce loňského titulu Miroslav Firych s 19,5 body stejný počet 19,5 získali i druhý Petr Petřík a  třetí Mojmír Prachař.  O stupních výsledků rozhodlo pomocné hodnocení

6

Pro první tři byly připraveny krásné poháry a drobné dárky. Každý z účastníku obdržel pamětní medaile  a drobné upomínkové předměty. Medaile byla předána i nehrajícímu prezidentovy klubu Jaromírovi Kuciánovi za jeho dlouhodobou účast v tomto turnaji.

Po hlavní turnaji se bojovalo dál jak na šachovnicí tak i u karetních stolků, kde se oprašovaly znalosti mariáše. V tomto případě nebylo známo vítězů ani poražených .

Nemohu skončit konstatováním, že příští rok se na chaloupce nesejdeme, ale již dnes je nachystaná varianta, aby tato tradice pokračovala.  Kdy a kde bude zatím malým tajemstvím a možná i příjemným  překvapením.

V září se jede do Boršic na soutěž družstev v blicu.