Chaloupka Open Roštín

21.06.2018 14:11

16.června 2018 jsme se sešli v hezkém areálu koupaliště Roštín, abychom navázali na tradici Chaloupky Open, která se každoročně konala u Mirka Nezdařila ve Zdounkách. Pomyslné organizační žezlo převzal  Petr Krejčí. Chaloupka Open Roštín tedy zahájila jak doufám, další tradici v bleskovém turnaji pořádaném ŠO Zborovice.

Na startovní čáře se sešlo celkem 13 šachistů jak z našeho oddílu tak i ze Slávie Kroměříž, ŠO Litenčice  a ŠO Holešov. Všichni „přespolní“ hráči hostují nebo hostovali  za naše oddílové barvy. Tentokrát se hrálo jednokolově a roli favoritů plně potvrdili Miroslav Firycha vyhrál se ziskem 10,5 bodu. Stříbnou medaili vybojoval jeho oddílový kolega Petr Petřík s 10 body a bronz zůstal doma zásluhou Petra Krejčího  / 9,5 bodů/. Letos „bramborová“ vyšla na Mojmíra Prachaře s 8,5 body. O 5-6 místo se dělili Míra Nezdařil a Roman Sas, kteří shodně získali 7,5 bodu a jejich vzájemný duel skončil remízou. Sedmá  příčka patřila Karlu Štencelovi s 5,5 body  a těsně za ním skončil Radek Zajíček s 5 body. Milan Vymětal vybojoval 3,5 bodu a to stačilo pouze na 9 místo. Davidovi se vůbec nedařilo a tak se 3 body byl desátý spolu s Jirkou Indrákem který však  ve vzájemném zápase Davidovi podlehl. Že to v blickách kapitánovi B-čka moc nejde potvrdil i letos Vlastik Nezdařil  který si uhrál 2,5 bodu. Na posledním místě pak skončil Vinca Žalčík se 2 body. Následovalo několik menších turnajů.

Po šachovém turnaji se hrál i mariáš, ale zde nebylo vítězů ani poražených.

Hezké ceny věnovali sponzoři firma Selog, Pharmix a Míra Nezdařil. Pan vedoucí z restaurace uvařil báječný srnčí guláš a osobně dělal skvělou tlačenku. Vzorně se o nás staral až do pozdních hodin.  Samozřejmostí byla ochutnávka loňské slivovice. Někteří využili možnosti ubytování v Petrových chatkách, aby po ránu vyrazili na hřiby. Celý turnaj se nesl v duchu kamarádství a nebyl zaznamenán jediný případ reklamace jak u šachových stolků tak i podávaných pokrmů.

Poděkování patří v prvé řadě Petrovi Krejčímu za organizaci celého víkendu a také Mojmíru Prachařovi. Věřím, že za rok se na koupališti opět sejdeme abychom si společně zablicali.

Míra Nezdařil

 

—————

Zpět